Trapez Saclar

Trapez Sac modeli, galvanizli boyalı ya da gofrajlı ürünlerin trapez levha olacak şekilde formlanmış hali olmaktadır. Trapez saclar levha şeklinde üretilmektedir. Malzeme kalınlığı maksimum 1,20 mm kadar olacak şekilde tasarlanmaktadır. Boy kesimi ise 15000 mm kadar olmaktadır. Galvanizli Trapez Sac Boyalı Trapez Sac olarak da tercih edilmektedir.

Trapez Sac Nedir?

Trapez sac ürünleri genellikle çatıda ve yalıtım malzemesi olarak kullanılmakla birlikte ana maddesi alüminyum olmaktadır. Boyalı ya da boyasız olarak kullanılabilen trapez sac türü yüksek dayanıklılık göstermekte olup bu özelliği nedeni ile yoğun olarak tercih edilmektedir. Trapez Sac ürünleri geniş bir uygulama alanına sahip olmaktadır.

Uygulanacak alana ve tercihe göre özel yapılarda istenen kalınlıkta üretilebilme imkanı mevcut olmaktadır. Geniş bir alanda kullanılan Trapez sac kolay uygulama ve ekonomik olması nedeni ile sık sık tercih edilmektedir.

Trapez Sac Kullanım Alanları

Sahip olduğu özellikler ve avantajlara bakıldığı zaman başlıca kullanım alanları arasında;

  • AVM’lerin çatı ve duvarlarının inşasında,
  • Sanayi fabrikalarının yapımında
  • Askeri amaçla inşa edilmiş mekanlarda
  • Çiftlik ve bağ evlerinin çatı ve yapılarında,
  • Spor salonlarında ve sosyal tesislerde oldukça rahat şekilde tercih edilmektedir.
  • Ayrıca Tüm bu yapılara ek olarak her türlü bina ve yapının çatı yapım uygulamalarında pratik ve ekonomik olarak monte edilebilmesi özelliği ile öne çıkmaktadır. Duvar yapımında dış cephede kullanılmakla birlikte yangın riskine karşı önlem amaçlı duvarlarda çift kat sac uygulamaları da yapılabilmektedir.

Trapez Sac Sunduğu Avantajlar

Trapez sac ürünleri çatı ve duvarlarda yalıtım malzemesi amaçlı kullanıldığı zaman yüksek ısı tasarrufu sağlamaktadır. Bunun yanında ses geçirmezlik konusunda da yüksek performans gösteren bir malzeme olmaktadır. Yalıtımlı ya da yalıtımsız olarak üretilen trapez sac modelleri, inşaat alanında, yüzeye uygulanması ve esnek olması özelliği ile kullanımının kolay olması sebebi ile tercih edilmektedir.

Esnek olması özelliği sayesinde olumsuz hava şartlarına karşı malzemenin daha dayanıklı olmasına katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte Trapez sac modelleri yapı maliyetini düşürmekle birlikte uzun yıllar kullanım ömrü olması nedeni ile yapı sektöründeki yerini korumaya devam etmektedir.

Kaliteli Trapez Sac Nereden Alınır?

Uzun ömürlü kullanıma uygun olan Trapez sac modelleri konusunda üretim ve satış hizmeti veren DEMİRADA Metal firması, tüm satış yaptığı malzemeler konusunda garanti imkanı sunmaktadır. Trapez sac modelleri oldukça dayanıklı olmasının yanında inşaat yapıları sırasında oldukça pratiklik imkanı sunmaktadır. DEMİRADA Metal firması, tüm sac modelleri ve ilgili sektörde başarılı hizmetler vermektedir.

Trapez Sac