T Profil Demirleri

Sıkça NPI demir olarak da bilinen profil demirler, birden fazla çeşit halinde piyasaya sürülmektedir. Her ihtiyaca uygun profilde demir üretiminde, müşteri ile üreticinin ortak dili olan demir profilleri isimlere ve kategorilere ayrılmaktadır. Bu isimlerden bazıları silme demir, kare dolu demir, inşaat demirleri ve T profil demirleridir. T profil demirleri sıkça talep edilen kullanışlı demirlere örnektir. DEMİRADA firması bünyesindeki çalışkan kadrosu ile üretimi beceri isteyen tüm bu demir çeşitlerini hızlı ve kaliteli bir şekilde hazırlamaktadır. Her ihtiyaca uygun demirlerin adresi DEMİRADA, demir çelik üretiminde adından söz ettiren firmalardandır.

T profil Demirler Nasıl Üretilir?

Her demir ve çelik ürünün ayrı bir üretim şekli vardır. Bazı demir ve çeliklerin üretimi sırasında birçok işlem uygulanmaktadır. Demirler gerekli durumlarda başka elementler ile karıştırılarak istenilen forma getirilmektedir. T demiri de üretimi tecrübe gerektiren demir türlerindendir. T profil demir üretimi yapabilmek için ustalık gerektiren haddeleme işlemi yapılmaktadır.

Haddeleme

İki adet döner merdaneden oluşan haddeleme aracı ile demir, çelik veya başka bir madde araya sıkıştırılır. Merdanelerin dönüşü ile sürtünen maddeler istenilen forma kavuşturulur. Haddeleme işlemi ikiye ayrılır. Sıcak ve soğuk haddeleme. Soğuk haddeleme maddenin kristalleşme sıcaklığının altında bir ısı ile düzeltilme işlemidir. Soğuk haddeleme genellikle düzgün yüzeyli demir taleplerini karşılamak için kullanılmaktadır.

Sıcak Haddeleme ve T Profil Demir

Sıcak haddeleme ise t profil demirleri üretiminde kullanılan haddeleme türüdür. Soğuk haddelemenin aksine maddenin kristal olma ısısının üzerinde bir isi ile sürtünmesine sıcak haddeleme denir. T demiri üretimi için öncelikle kesim işlemi uygulanır. İstenilen ebatta kesilen demirler hadde işlemi sonucunda T profil demir halini alır. T demiri sıcak haddeleme yöntemiyle üretilir. T profil demirleri genellikle endüstri alanında kullanılmaktadır. Aynı zamanda inşaat sektöründe de T profilli demirlerden yararlanılmaktadır. Kullanıldığı bir diğer alan ise Gemi üretimidir.

T Demiri Fiyatları

Özel profilli demirler olması nedeniyle T profil demir çeşidinin standart fiyatı bulunmamaktadır. Demirin kalitesi, kalınlığı, haddenin kalitesi gibi parametreler ile hesaplama yapılmaktadır. Piyasada genellikle 1 adet “20/20/3mm TE” özelliklere sahip T profil demir fiyatı 12 ile 15 tl arasında değişmektedir. Bu demirlerin standart uzunluğu 6 metre ve ağırlığı da yaklaşık olarak 7.5 kilogramdır.

T profilli demir teminatı ile ilgili detaylı bilgi için DEMİRADA çalışanlarından bilgi alınabilmektedir. Standart ve özel demir profilleri için hızlı ve cazip fiyatları ile

DEMİRADA hizmetlerinden yararlanılmaktadır.

T Profil
Scroll to Top