Siyah Saclar

Üretim yapılan birçok endüstriyel ve diğer fabrika mekanlarında kullanılan ürünlerin yüksek oranda kalitede ve dayanıklılıkta olması öncelik verilen konular arasında yer almaktadır. Birçok mekanın yapım aşamasında tercih edilen malzemelerin kolay şekil alması ve kullanım amacına uygun olması gerekmektedir.

Siyah Sac Modelleri

Sac ürünleri birçok yapım aşamasında kullanılan bir malzeme olmaktadır. Yüksek mukavemet göstermesi ve birçok çeşidi bulunması nedeni ile müşteriler tarafından en fazla tercih edilen bir malzeme olmaktadır. Sac malzemesi levha hale getirilen ve yüksek oranda metal özellikli bir ürün olmaktadır.

Birçok alanda kullanıma uygun olması değişik kalınlıklarda ve boyda üretiminin mümkün olması en çarpıcı özellikleri olmaktadır. Geniş yelpazede yer alan sac ürünleri arasında en fazla bilinen modeli olan siyah saclar döküm yöntemi ile imal edilmektedir. Belirlenen bir sıcaklığa kadar ısıtılması ve haddeleme yöntemi ile elde edilen siyah sac ürünleri yassı çelik ürünleri arasında yer almaktadır.

Haddeleme İşlemi Nedir?

Haddeleme işlemi katı halde bulunan bir malzemenin yapı özelliklerinin korunması ile kırılma gibi bir sorun oluşturmadan kalıcı olarak şekillendirilmesi işlemi olmaktadır. Sıcak ya da soğuk olmak üzere iki çeşit haddeleme yöntemi mevcut olmaktadır. Bu yöntem ile kare, dikdörtgen ve yuvarlak olarak en fazla bilinen şekiller elde edilmektedir. Ayrıca haddeleme yöntemi yassı ya da profil haddeleme olarak ikiye ayrılmaktadır. Kullanılacak sektöre ve amaca uygun olacak yöntem kullanılarak haddeleme işlemi yapılmaktadır.

Siyah Saclar Hangi Yöntem ile Elde Edilir?

Siyah sac modelleri sıcak haddeleme yöntemi kullanılarak elde edilmektedir. Kristal özelliğini koruyarak kalıcı olarak şekil alınması işlemi yapılmaktadır. Birçok endüstriyel hizmet veren sektörde rahatlıkla kullanıma uygun olan siyah saclar, yapım aşamasında zamandan ve ekonomik yönden tasarruf sağlamaktadır.

Siyah Sac Modelleri Özellikleri Nelerdir?

Döküm işlemi ile üretilen siyah sac ürünlerinin kaynak yeteneği oldukça yüksektir. Özel üretim yapılma imkanına sahip olan siyah saclar, uzun süre kullanıma uygun olarak tasarlanmaktadır. İş ya da inşaat sektöründe kullanılan makinelerin üretiminde sık sık tercih edilen siyah sac ürünleri beyaz eşya üretiminde de kullanılacak özelliğe sahip olmaktadır.

Siyah sac ürünleri sıvı çeliğin sürekli döküm işlemi ile yassı olarak elde edilmektedir. Diğer sac ürünleri ile arasındaki farka bakıldığında siyah sac modelleri sadece sıcak haddeleme işlemi ile elde edilen bir sac çeşidi olmaktadır. Siyah sac modellerinin fiyatları kullanım amacına, cinsine ve boyutuna göre farklılık göstermektedir. Diğer bir farkı ise soğutma işleminde diğer sac modellerine göre daha zor şekil alması olmaktadır.

Siyah Sac