Silme Demirleri

Silme demir diğer adı ile lama olarak bilinmektedir. Demir çelik sektörünün en çok üretilen ürünü olan silme demir ürünleri birçok alanda kullanıma uygun olmaktadır. Oldukça fazla kullanım ağına sahip olmasının yanı sıra oldukça sağlam, dayanıklı ve kulllanilir ürünler arasında yer almaktadır.

Silme Demir Nedir?

Düz şekilli olan silme demir sahip olduğu malzeme ve maddeler sayesinde oldukça sağlam ve dayanıklı ürünler arasında yer almaktadır. Demir çelik sektörünün en önemli Ürünleri arasında yer alması nedeni ile oldukça fazla tercih edilen bir ürün olmaktadır.

Silme Demir Nasıl Üretilir?

Silme demir, sıcak ya da soğuk haddeleme işlemi ile üretilmektedir. Bu işlemlerden önce temizleme aşaması yer almaktadır. Daha sonra haddelem işlemine hazır hale gelmektedir. Daha sonra üretim bantına sokulur ve bant ile kalan işlemler halledilir. Son derece yüksek teknoloji ile üretilen silme demirleri kalınlık ve sağlamlık yönü ile diğer demir türlerinden farklı olması ile öne çıkan ürün olmaktadır. Müşterinin talebi doğrultusunda özel ölçüler ile üretime uygun olmaktadır.

Silme Demir Kullanım Alanları Nelerdir?

Başta inşaat sektörü olmak üzere sayısız sektörüde kullanım genişliğine sahip olmaktadır. Çelik konstrüksiyon ürünlerinin başrolünde yer alan silme demirler çeşitli ölçülere uygun olacak şekilde ana taşıyıcı olarak görev almaktadır. Çeşitli alanlarda kullanılan araç ve makinelerin de temel mazlememsi olarak kullanıma uygun olmaktadır. Otomotiv sektöründe, yedek parça üretiminde ve tarım araçlarının üretiminde kullanılan bir ürün olmaktadır. İş makinelerinin yapımında kullanılan silme demir, istenilen ölçü ve ebatlarda kullanılmaktadır.

Silme Demir ile Lama Demiri Arasındaki Fark Nedir?

Silme demir ile lama demir birbirine oldukça fazla benzemektedir. Aralarındaki en önemli fark ise ölçüleri olmaktadır. Kullanıldıkları sektör bakımından da benzerliğe sahip olmaktadır. Lama demirin silme demiri kadar dayanıklı hale gelmesi için çok daha fazla işleme tabi tutulmaktadır. Bu nedenle lama demir silme demire nazaran daha fazla yikske maliyette olmaktadır.

Silme Demir Üretim Maliyeti

Silme demir üretim maliyetini etkileyen birçok faktörü mevcut olmaktadır. Bu faktörler arasında, silme demirin ölçüsü, boyutu, ağırlığı, boyasıhve miktarı etkili olmaktadır. Daha sonrasında bütçeye uygun olacak şekilde demirin ölçüsü ve miktarı belirli olmaktadır. Silme demir 6 ile 12 metre aralığında ureitm imkanına sahip olmaktadır. Ayrıca 10 ile 60 mm kalınlığında10 ile 160 cm uzunluğunda üretim kapasitesine sahip olmaktadır. En önemli özelliği arasında uzun ömürlü kullanıma uygun olması ve sağlam olması nedeni ile ekonomik uonfen tasarruf sağlamaktadır.

Silme Demiri
Scroll to Top