Sementasyon Çelikleri

İnşaat sektörünün gün geçtikçe değeri artmaktadır. Demir çelik ürünleri de bu hizmetleri sağlayan önemli bir alandır. Demirada demir çelik hizmetleri ise dâhilinde sağladığı birçok hizmetle demir çelik alanında ön plana çıkmaktadır. Demir çelik ürünleri adına toptan ticaretin sağlandığı bir şirket olan demirada demir çelik hizmetleri nelerdir gelin birlikte inceleyelim.

Sunulan Hizmetler Nelerdir?

Demir çelik hizmetleri kapsamında çelik üretimi ve toptan ticaret yapılmaktadır. Ayrıca sağlanan hizmetleri yedi kategoride ele alabilmekteyiz. Bu hizmetler

  • Hadde ürünleri
  • Konstrüksiyon Çelikleri
  • Mühendislik Çeşitleri
  • İnşaat Demiri
  • Profiller
  • Saclar
  • Borular

Olarak ele alınabilir. Sağlanan hizmetler dâhilinde sunulan ürünlere siteyi inceleyerek daha detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca sağlanan hizmetlerde kesim yapılabilmektedir. Rulo Dilme kesim, rulo saç kesim ve özel boy üretim ürün tedarikinde sağlanan alternatifler arasındadır.

Mühendislik Çelikleri Nelerdir?

Çelik ve İnşaat hizmetleri açısından ele alabileceği birçok alan demirada şirketi kapsamında sunulmaktadır. Bu ürün hizmetleri içerisinde mühendislik çelikleri de vardır. Mühendislik çelikleri otomat çelikleri, ıslah çelikleri, karbon çelikleri, sementasyon çelikleri, paslanmaz çelikler, transmisyon milleri, takım çelikleri olarak sıralanabilir. Bu çelik ürünlerin en önemli noktası ise şekillendirilebilir ve dayanıklı malzemeler olmalarıdır. Ayrıca ısı iletkenlikleri yüksek ürünlerdir.

Sementasyon Çeliği Hakkında Detaylar

Bu çelik modelleri mühendislik çelikleri içerisinde yer almaktadır. Çeliklerin aşınma ihtimalleri çelik kaybına sebep olmaktadır. Ancak sementasyon işlemi ile bu kayıp daha da azaltılabilmektedir.

Sementasyon çeliklerini, aşınmalara karşı dayanıklı malzemelerdir. Darbelere ve çeşitli zorlamalara karşı dayanıklı ürünlerin imalatı için alaşımlı çekirdekler olarak bilinirler. Ayrıca makine imalatında en sık tercih edilen çelik türlerinden biridir. Yüzey sertleştirmesi ile üretilen bu çelik türleri dişliler, kontrol aletleri, piston pimlerinde kullanılırlar. Ayrıca diskler, kesici takım ürünlerinde de kullanılır.

Sementasyon Çeliklerinin Faydaları Nelerdir?

Bu çelik türlerinin birçok faydası bulunmaktadır. Sementasyon çeliklerinde işlem sonrası oluşabilecek çarpışmalar çok daha azdır. Ayrıca bu çelikler ekonomik olarak ta daha rahat alıma sahiptir. Yüksek karbonlu olan çeliklere göre daha ucuz ürünler içerisindedirler. Çelik ürünlerde içyapı temizliği ise önemli bir yere sahiptir. Düşük sertleşebilen, orta sertleşebilen, yüksek derecede sertleşebilen çeşitleriyle açıklayabileceğimiz üç tür sementasyon çeliği vardır.

Sementasyon çeliklerinin fiyatlandırması ise müşteriler adına önemli olmaktadır. Bu çeliklerde fiyatlandırma 16mncr5, 20mncr5, SAE 8620, 17crnimo6 kaliteleri içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Belirlenen ölçüler dahilinde fiyatlandırmalar değişebilmekte olup daha fazla detay almak için demirada çelik inşaat hizmetleri sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sementasyon Çeliği