Rulo Sac Kesim

Çağımızda teknoloji ve bilimin gelişmesiyle sac kesim de kritik bir yere sahip olmaktadır. Sac kesim birçok sektörde kullanılan ve ihtiyaç duyulan bir yöntemdir. Devasa ve dayanıklı yapıların artması ile beraber standart kesim modelleri tercih edilmemektedir. Bu modeller yerlerini oval ya da rulo şekilde kesilen saclara bırakmaktadır. Daha dayanıklı ve daha fazla yük taşıma kapasitesine sahiptir. Kullanılabilir ve ölçüleri istenilen şekilde olduğu için de tercih sebebidir. Özellikle inşaat ve otomotiv sektörünün en önemli gereksinimi konumundadır.

Kullanım Alanları

Sac kesim akla gelebilecek her türlü tesis ve sanayileşmenin olduğu sektörlerde kullanılmaktadır. En fazla kullanımı inşaat sektöründedir. Gökdelen ve mega boyutta yapıların yaygın olması sektörde kullanılmasını zorunlu hale getirmektedir. Taban ve yükseklik ergonomisi açısından olmazsa olmaz bir yere sahip olmaktadır. Makine sanayinin birçok alanında kullanılmaktadır. Bir diğer çok kullanılan alan ise iskele yapımındadır. İskeleler, taşıma kapasitesi yüksek olması gerektiği için sağlam malzeme kullanılmalıdır. Rulo biçimde kesilmiş tercih edildiği görülmektedir.

Saç Kesim Nedir?

Rulo şekilde sac kesim istenilen ölçüye sahip plaka ya tabakaların ebatlarının belirlenerek üretim işlemidir. Sac plaka üzerinde arzu edilen şekle ulaşmak için yapılan işlemde uygun ölçüye ve ısıya ulaşmak gerekir. Her sac için aynı işlem yapılacağı için seri üretim gereklidir. Türkiye pazarında seri üretim yapan birçok firma mevcuttur. Özellikle sanayi ve inşaatın geliştiği ülkemizde rulo sac kesim önemi gün geçtikçe arttırmaktadır. DEMİRADA firması bu konuda pazarın önde gelen ve saygın markası olarak öne çıkmaktadır.

Sac Kesim Çeşitleri

Sac kesim gereksinimi ve kullanım alanı arttığı için farklı türlerde olmaktadır. Eski zamanlarda sadece kare ve dikdörtgen olarak görülmektedir. Günümüzde demir, çelik ve nikelaj daha yüksek sıcaklık ve ısı ile rulo ve oval olarak üretilebilmektedir. Bu sayede daha çeşitli alanlarda ve daha işlevsel kullanımı görülmektedir. Üretim aşamasında sabit belirlenen boyutlar bulunmaktadır. Ancak müşteri tercihine göre boyutlar farklı olarak üretilebilmektedir.

DEMİRADA

DEMİRADA firması, sac kesim konusunda tercih edilen bir markadır. Sektöre girişi 2019 yılının sonuna denk gelmektedir. Ancak piyasaya kısa sürede kendini kabul ettirmesi çok fazla sürmemiştir. Tesisi ve üretim yerleri çağın gerektirdiği teknolojiyi takip etmektedir. Alanında uzman ve iyi eğitim almış çalışan kadrosu, firmanın kalitesine yakışır şekilde üst düzeydir. Misyon ve vizyon olarak daima yenilikçi bir izlenim sergilemektedir. Demir çeliği en iyi şekilde işleyen firma dayanıklı mallar üretmektedir. Günden güne ünü ve saygınlığı artmaktadır.

Rulo Sac Kesim