Rulo Dilme Kesim

Demir çelik ürünleri hayatımızı büyük oranda kolaylaştırır. Bir sektör haline gelen çelik üretimi, çoğu firma tarafından hizmete sunulur. Bu alanda hizmet veren firmalardan biri de DEMİRADA denilebilir. Firma, 2019 yılının Aralık ayında hizmet vermeye başlar. Demir çelik ürünlerinin toplu ticaretini yürütür. Çelik üretimini soğuk haddeleme yöntemi kullanarak yapar.

Rulo Dilme Kesim Ne Anlama Gelir?

Rulo halinde sarılan sac ürünleri vardır. Bu ürünler açılır ve saclara belirli aralıklarda dairesel hareketler ile şekil verilir. Şekil verme işleminin ardından dar kalıplı bantlar tarzında sarılır. Yapılan bu işlemlere rulo dilme kesim denilir.

Rulo dilme kesimi genişlik, ağırlık, çap veya kullanan kişinin isteyeceği malzemenin kalitesine göre tasarlanır. Bu alanda kullanılacak olan ruloların bekletildiği yer önemlidir. Rulonun yükleneceği araç hazır bir biçimde beklemelidir. Malzeme vinç tarafından alınır ve seri bir halde rulo açan merdanelere gönderilir.

Rulo Dilme Kesimde Kullanılan Malzemeler

Kesimin rulo dilme şeklinde adlandırılmasının nedeni kullanılan bıçak türleridir. Rulo şeklinde sarılan sac ürünleri dairesel yapılı bıçaklar ile kesilir. Bu işlemin sonrasında kesilen saclar dar bir halde sarmaya başlanır.

Rulolar, bir önceki hallerine oranla daha dar bir biçimde sarılır. Bu malzeme bir süre bekletilir. Bekletilen malzeme, rulo açıcı merdane denilen alete aktarılır. Merdane, ruloyu belirlenen bir gerilme oranında açmaya çalışır. Uygulanan bu yöntem sayesinde sac ürününün uç kısmı beslenir. Merdanenin üst tarafı motor gücü ile sacın uç kısmının açılmasına engel olur. Son olarak çemberleme yöntemi kullanılarak ürünler ambalajlanmaya başlanır.

Rulo Dilme Kesim Ürünlerinin Kullanım Alanları

DEMİRADA çelik ürünlerinden rulo dilme kesim işlemleri, firmanın uzman ekiplerince yönetilir. Yapılan tüm işlemlerin ardından, ekip aracılığı ile son kontroller uygulanır. Böylece ürün iyi bir biçimde muhafaza edileceği alana transfer edilir.

Firmanın ürettiği rulo dilme kesim ürünleri dekorasyon, otomotiv, mobilya alanında kullanılabilir. Buna ek olarak elektronik eşya alanında ve elektrik ile ilgili firmalarda kullanım alanı bulabilir.

DEMİRADA çelik ürünleri, müşteri odaklı üretilir. Müşterinin memnuniyeti söz konusudur. Bu anlamda dilimleme aşamalarından geçirilen rulolar, kullanıcının isteğine göre kesilir. Kesimler, müşterinin dileği doğrultusundaki ebatlarda, ağırlıklarda ve boyutlarda olur. Ürünlerin zarar görmemesi ve herhangi bir çizilme problemine karşı dayanıklı olması bakımından ambalaj işlemi uygulanır.

Firma, istek üzerine hazırladığı ürünleri müşterilerine gönderir. Kullanıcıların firmaya soru sormaları, siparişte bulunmaları gibi durumlar için firmaya ait web sitesi bulunur. Bu sitede iletişim kanalları mevcuttur.

Rulo Dilme Kesim