Paslanmaz Çelikler

Türkiye’nin en gelişmiş sektörlerinden olan demir çelik sektörünün günümüzde artan yapılaşmalar ve yeni icatlar ile kıymeti daha da artmaktadır. Demir çelik sanayiinde her şarta göre uygun malzemeyi bulmak kolay değildir. Her demir ve çelik çeşidinin kendine has standartları vardır. Bu standartların dışında ürün temine etmeyen firmalar oldukça çoktur. DEMİRADA çelik şirketi ise demir ve çelik ihtiyaçlarında, her ihtiyaca uygun ürünü en kısa süre içerisinde özel olarak üretmektedir. Deneyimli ekip kadrosu ile DEMİRADA şirketi güvenilir, çabuk ve kaliteden şaşmayan bir yapıya sahiptir.

Çelik nedir, Nerelerde Kullanılır?

Bin yıllar önce henüz demir çağında bulunduğu tahmin edilen çelik günümüze kadar gelişerek elen demir alaşımı bir maddedir. Çelik yaklaşık 300 yıldır bazı değerli eşyalar ve silahlar dışında kullanılmamıştır. Gelişen dünyada çeliğin değeri giderek artmakta ve bu maddeye duyulan ihtiyaç katlanmaktadır. Günümüzde araba motorları, cep telefonları ve beyaz eşyalar gibi en kıymetli ürünlerde dahi çelik kullanılmaktadır. En kıymetli metallerin başında gelen çeliğin üretimi zor ve zahmetlidir. Bu nedenle ustalık gerektirmektedir.

Çelik Çeşitleri Nelerdir?

Çelikler girdikleri bileşenlere göre alaşımlı ve alaşımsız çelik olarak ikiye ayrılır. Kalitelerine göre de yüksek standartlı, orta ve düşük standartlı olarak 3’e ayrılırlar. Çeliklerin en büyük sorunu ise tıpkı demir gibi çabuk paslanmalarıdır. Yağmurlu havalarda ve zor koşullarda kalan dışarıda kalan çelikler maddesinin özelliği gereği paslanabilmektedir.

Paslanmaz Çelik

En çok aranan metallerin başında gelen çeliklerin neredeyse tek sıkıntısı paslanmaya olan meyilleridir. Bu nedenle çelikler genellikle paslanmaya yol açmayacak alanlarda kullanılmaktadır. Buna rağmen bazı çelikler paslanmaz çelikler olarak isimlendirilmektedir. Paslanmaz çelikler diğer çeliklere göre daha geç sürede paslanmaktadır. Eğer iyi bakılırsa bu çelik türü çok uzun süre kullanılabilmektedir. Paslanmaz çelikler, çeliğin krom ile birleşimi sonucunda daha uzun süreli dayanıklılığa sahip olmaktadır. Paslanmaz çeliği aynı zamanda doğa dostu çelikler olması nedeniyle ilgi görmektedir. Koruyucu özelliği olan krom elementi ile çeliğin birleşimi sonucunda oluşan paslanmaz çelikler, DEMİRADA çelik şirketi elemanları tarafından ustalıkla üretilmektedir.

Paslanmaz Çelik Fiyatları

Paslanmaz çelik fiyatları, yapım aşamasında krom elementine ihtiyaç duyulduğu için diğer çeliklere göre daha pahalıdır. Krom dışında paslanmaz çeliklerin fiyatını 2 katına çıkaran asıl element Nikel’dir. Nikel elementi doğada az bulunmasına rağmen paslanmaz çelik üretiminde kaliteyi sağlayan element konumundadır. Paslanmaz çelik fiyatı değişken maddelere sahip olması nedeniyle standardı olmayan bir fiyat aralığına sahiptir. Paslanmaz çelik ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat listesi için DEMİRADA çelik adlı şirket ziyaret edilmelidir.

Paslanmaz Çelik