Özel Şekilli Profiller

Genel olarak çelikten üretilen ve oldukça dayanıklı olan profiller dikdörtgen kare gibi şekillerde de mevcut olmaktadır. Ayrıca müşterinin isteğine göre özel şekilli profiller imalatı da yapılmaktadır. Her isteğe ve ihtiyaca uygun olacak şekilde üretim yapılan özel şekilli profil paslanmaz özellikte olan ve uzun ömürlü kullanıma uygun olan malzemeler ile tasarlanmaktadır.

Özellikle inşaat sektöründe kullanım için tercih edilen profiller her alanda ihtiyaç duyulan ürünler olma özelliği ile öne çıkmaktadır. Mobilya, sanayi, beyaz eşya sektöründe kullanılan profillerin birçok çeşidi mevcut olmaktadır. Farklı şekil ve boyutlarda üretim imkanı bulan profillerin özel şekil profil olarak satışı bulunmaktadır.

Profil Çeşitleri Nelerdir?

Kare Profil: Birçok sektörde mevcut olan kare profillerin tüm köşeleri eşit olacak şekilde tasarlanmaktadır. İhtiyaca göre farklı şekil ve boyutlarda üretim yapılan kare profiller genel olarak mobilya sektöründe, güvenlik ızgaralarında ve yapı malzemelerinde kullanılmaktadır.

Dikdörtgen Profil: Birçok metalden üretilen dikdörtgen profiller hayatın hemen hemen her alanında kullanılan bir profil çeşidi olmaktadır. Galvanizli olarak üretilen dikdörtgen profiller paslanmaz ve şeklini koruyacak şekilde üretim yapılmaktadır. Yapı ve inşaat sektörünün olmazsa olmaz bir ürünü olan dikdörtgen profiller restorasyon işlemlerinde de kullanıma uygun olmaktadır. Makine ve otomotiv sektöründe kullanılan dikdörtgen profiller en çok tercih edilen profil çeşitleri arasında yer almaktadır.

Özel Şekilli Profiller

Dikdörtgen ve kare profil dışında özel olarak istenilen boy ve ebatlarda üretilen bir profil çeşidi olmaktadır. Birçok sektörde kullanılan özel şekilli profiller paslanmaz özellikte olmakla birlikte ihtiyacı karşılayacak şekilde üretimi gerçekleşmektedir.

Özel şekil profil ürünün öne çıkan özelliği özel olarak üretilmesi olup özellikle mobilya sektöründe vazgeçilmez bir ürün olmaktadır. Ekstra şekil verilmesi istenilmesi halinde diğer profil çeşitlerinden yardım alınmaktadır. İnce işçilik isteyen özel şekilli profiller dekorasyon amaçlı kullanıma uygun olmaktadır.

Özel Şekilli Profil Üretimi ve Kullanım Alanları

Çelik çok yönlü kullanıma ve üretime uygun olan bir malzeme olmaktadır. Çelikten üretilen özel şekilli profiller endustruyel alanda da kullanım için tercih edilmektedir. Oldukça dayanıklı malzemeler ile üretilen bu ürünler galvaniz işlemi ile daha dayanıklı hale gelmektedir. Demirada Metal firması, müşterilerinin memnuniyetini kazanmak ve ihtuyacakrjni gidermek amacı ile özel şekilli profil üretimi ve satışı yapan bir firma olmaktadır.

Özel şekilli profil üretimi sırasında genellikle rulo şekli kullanılmaktadır. Savunma sanayi alanlarında kullanılan bu profil çeşitleri ayrıca otomotiv sektöründe de tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Özel Şekilli Profil