Oval Profiller

Profiller farklı ebat ve şekillerde farklı kullanım alanı ve şekline sahiptir. Günümüzde devasa yapıların en temel ihtiyacıdır. Sanayi ve teknolojinin gelişmesiyle hemen hemen her sahada kullanımı görülmektedir. Özellikle inşaat ve otomotiv sanayinde kullanımı gelişmiş ürünlerden oluşmaktadır. Akla gelebilecek bütün metal sanayinin temel taşını oluşturmaktadır. Bisiklet, masa, sandalye gibi ürünlerde profillere sıkça rastlanmaktadır. Özel şekilli profil olarak bilinmektedir. Gelişmiş ve iyi çalışan cihazların vazgeçilmez ürünüdür.

Profil Kullanım Alanları

Birçok farklı gelişmiş sanayi ürünlerinde görülmektedir. Türkiye ve dünya da gelişme kat eden inşaat sektörü en temel ve geniş kullanım alanına sahip sektördür. Bunun yanı sıra iskele yapımında da profiller kullanılmaktadır. İskele de kullanılan oval ayrıntılar profilin kullanımını mecbur hale getirmiştir. Daha çok malzemeyi daha dayanıklı bir saç ile sağlamlaştırmak mümkündür. Kullanılan malzemenin oval olması hem ergonomik hem de kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Diğer kullanılan alanlar ise mobilya sanayi, makine sanayi ve çit yapımı sektörlerinde görülmektedir.

İmalat Süreci

Oval profiller kullanımı yaygın olan üründür. İmalat sürecinde sabit olarak kullanıma sahip ölçüler kullanılmaktadır. Ancak müşterilerin isteğine göre ölçü ve ebatlarda üretim yapılabilmektedir. Sektörde yoğun bir ilgi ve talep gören firmalar, üretimi isteğe göre yapabilmektedir. En bilindik firma ise DEMİRADA firmasıdır. Ülke çapında gelişmiş olan firma özellikle inşaat sektörünün ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Üretim aşamasından itibaren kalite kontrol ve hatasız iş yapma özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Bu sayede tercih edilen ve memnun kalınan bir firma olmaktadır.

Profil Tasarımları

Profil tasarımı için en temel özellik korozyona karşı koruyucu olmasıdır. Farklı ebatlarda üretim mevcuttur. İsteğe göre farklı şekillerde de üretim yapılmaktadır. En yaygın olarak üretilen şekilleri ise kare, dikdörtgen ve oval olarak üretilen modellerdir. Çok yaygın kullanılan ise oval profil modelidir. Büyük yapıların oluşum aşamasında oval olarak kullanılan profiller geniş yer tutmaktadır. DEMİRADA firması nikelaj ve benzeri malzemeler kullanılarak son teknolojiye sahip ürünler ortaya koymaktadır. Bu malzemeler daha dayanıklı üretim için gerekli ve tercih edilme sebebidir.

Profil Üretim ve Geliştirme

Teknoloji ve üretim ihtiyacının sürekli gelişmesi ile profil üretimi de gelişim göstermektedir. Eski zamana göre şuan kullanılan oval profiller kullanım alanı daha geniş ve daha sağlam olarak üretilmektedir. Önceleri demir olarak üretilen modeller, daha sonra metal olarak üretilmiştir. Alüminyum olarak daha sağlam hale gelen profil sektörü, nikelaj kullanılarak daha fazla kullanım alanı sunmuştur. Kendini her geçen gün geliştiren DEMİRADA firması çağa ayak uydurmaya başarmıştır.

Oval Profil
Scroll to Top