Kutu Profiller

DEMİRADA çelik ve inşaat şirketi 2019 yılında kurulmuştur. Bünyesinde bulundurduğu yetenekli ve tecrübeli çalışma arkadaşları ile gün geçtikçe kendini ispat etmektedir. Demir çelik işlerinin tamamını en kısa sürede müşterisine ulaştıran DEMİRADA, düşük fiyatlı kaliteyi sağlayan, çağa uygun olarak internet üzerinden ürün tanıtımı yapabilen, kaliteli demir çelik işlemlerin yapıldığı tek adrestir.

Her türlü profilde ürün hazırlanmaktadır. En çok tercih edilen kutu profil ile düşük fiyatlardan yüksek kalite amaçlanmaktadır.

Profil Nedir?

Herhangi bir durumda belirli ebatlarda ve şekillerde demirlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bazen içi boş bazen de içi dolu sert demirler kullanılmaktadır. İhtiyaca göre belirlenip hazırlanan demirlere profil demir denmektedir. DEMİRADA demir çelik bünyesinde her ihtiyaca uygun profilde demir kesimi yapılmaktadır. Kutu, dikdörtgen ve özel şekil profiller dışında galvanizli boyalı ve oval şekilde de profiller mevcuttur. Tüm bu profil çeşitlerine DEMİRADA ayrıcalığıyla ulaşmak mümkündür.

Kutu Profil

Kutu profiller, demir profilleri arasında en çok tercih edilen profil türüdür. Dikdörtgen ve kare boru olarak da bilinen kutu profiller yaşamın birçok yerinde kullanılmaktadır. Örneğin inşaat sektöründe kullanımı oldukça yoğundur. Bunun dışında balkon ve pencere korkulukları genellikle kutu profil demirler ile yapılmaktadır. Sadece bu alanlarda değil birçok alanda kullanılan kutu profilleri temin etmek için standart kısıtlaması olmadan DEMİRADA güvencesiyle alışveriş yapmak yeterlidir.

Kare kutu profil genellikle küçük kareler şeklinde kesilen demirler oldukları için taşıma işlerinin yapıldığı sektörlerde ızgara benzeri demir ihtiyaçlarında kullanılmaktadır. Paslanmaz özellikte olan profillerin yağmur altında, ıslak ortamlarda, zor koşullarda kullanıma açık olması avantajdır.

Kutu profillerin bir diğeri olan dikdörtgen kutu profiller ise dikdörtgen şeklinde kesilen demir profilleridir. Kullanım alanları nesneleri düşürmeden taşımak olan alanlardır. Bunlar nakliye işleri, yemek ve pişirim sektörü, ısıtma ve sanayi alanlarının bazılarıdır. Dikdörtgen profilli demirlerin de aynı şekilde paslanmaz özellikleri nedeniyle tercih edildiği bilinmektedir. Erken sipariş ile farklı ebatlarda ihtiyaca uygun profilde demire erişmek mümkündür.

Kutu Profil Fiyatları

Kutu profiller fiyatları genellikle bir metre üzerinden hesaplanmaktadır. Kutu profillerin hesaplanmasından birden çok parametre kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları üretim kalitesi, üretim ilkeleri, demirin uzunluğu ve genişliğidir. Profil fiyatlarını etkileyen birden çok faktörün oluşu fiyatlarda anlaşmazlığa neden olmaktadır. Bu nedenle fiyatları daha iyi anlayabilmek için örnek verme ve çeşit sunma ihtiyacı vardır.

Ebatı “30 x 30 x 1 DKP” olan bir demirin metresi 10,63 TL’dir. Demir standardı genellikle 6 metre olduğun için verilen siparişlerde 6 metre üzerinden hesaplamalar yapılmaktadır.

Kutu Profil
Scroll to Top