Köşebentler

Bir hadde ürünü olarak üretilen köşebentler, yapısı itibariyle birçok projede kullanılabilmektedir. Yatay pozisyona getirildiğinde L şekli alırlar. Pek çok kullanım alanı olmasına rağmen genellikle tamirat ve imalat malzemesi olarak bilinir.

Şekil bakımından ve üretildiği ham madde çeşitliliği sebebiyle de demir çelik sektöründen ve ürün çeşitliliğinden söz ederken köşebentler önemli demir çelik üretimi olarak karşımıza çıkmaktadır.

DEMİRADA olarak sizlere en iyi kalitedeki ürünlerimizi uygun bir fiyatlandırma üzerinden sizlere sunuyoruz.

Peki Pek Çok Alanda Kullanılabilen Bu Köşebent Nedir?

Genel olarak köşebentler yatay yerleştirildiğinde L şeklini alan haddeleme ürünleridir ve genellikle üretim, tamirat gibi alanlarda karşımıza çıkarlar.

Köşebentler genellikle L şeklinde üretildiği gibi T şeklinde üretimi yapılan köşebentler de vardır. Ham madde olarak düz karbon çelik kullanılarak üretilirler. Alüminyum kullanılarak üretilen köşebent çeşitleri de olup genellikle iç tasarım olarak kullanılmaktadır.

T bölümlerin üretiminde sıcak haddeleme işlemi kullanılarak yapılırken genel olarak imalat alanında kullanılmak amacıyla üretilirler.

Köşebent Çeşitleri Nelerdir?

Farklı kullanım alanları ve farklı çeşide sahip olan köşebentler farklı kenar uzunluğuna sahip olan çeşitleriyle de karşımıza çıkabilir. Bunlardan bazıları şöyledir; eşitkenar köşebent ve çeşitkenar köşebent şeklindedir.

Eşitkenar köşebent; üretilen köşebentin kenar uzunlukları eşit uzunlukta üretilmektedir. Köşebent üretiminde belirli standartlar kullanılarak üretim yapılsa da köşebentler müşterilerimizin istediği uzunluklar göz önüne alınarak öncelikli olarak üretilmektedir.

Bu yüzden köşebent üretiminde kesin ölçü rakamlarından bahsetmek çok da mümkün değildir. Sayısız ölçülendirme seçenekleri mevcuttur ve bu ölçüler kullanım alanının uzunluk ölçülerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Köşebent yaptırmak istediğiniz alanın uzunluk ölçülerini alarak istediğiniz alana uygun köşebentlere sahip olabilirsiniz. Demirada olarak alanında uzman ekibimizle sizlerin istekleri göz önüne alınarak hizmet vermekteyiz.

Köşebent Kullanım Alanları Nerelerdir?

Hadde ürün denildiğinde akla alanında uzman kadrosu, kaliteli ve uygun fiyat seçenekleriyle DEMİRADA gelmektedir ve ekibimiz gelişen teknolojiyi takip ediyor ve müşterilerimizin işini kolaylaştıracak, ihtiyacı olan ürünleri sunuyoruz.

Köşebent ihtiyaçlarınızda size en uygun ürünü sunuyor ve ürün ayarlamasını; uzunluk, boyut, ağırlık ölçülerini ayarlıyoruz. Köşebent fiyatları ise bu doğrultuda farklılık göstermektedir.

Yapısal destek sağlamak için köşebent kullanım alanı oldukça fazladır. Özellikle inşaat sektöründe köşebentler sıkça kullanılmaktadır. Köşebentlerin pek çok alanda yer almalarının en büyük sebepleri; işlenebilir oluşu ve yüksek yük çekme özelliğinde olmasıdır.

Köşebent demirinin kullanım alanlarını sıralayacak olursak;

  • İnşaat projelerinde
  • Raf yapımında
  • İç tasarım ürünü olarak mimari döşeme alanında
  • Yapıların destek ihtiyacı gibi alanlarda köşebentler kullanılmaktadır.
Köşebent Profil