Hea Demirleri

Görsellikleriyle kullanıldığı alanlara estetik görünüm katan yapı profilleri, genel olarak binaların yapım aşamasında kullanılmak için uygundur. Adını çoğu yerde duyduğumuz hea demir nedir, kullanım alanları nelerdir?

Hea Profiller Nedir?

Avrupa H standartlı yapı profillerinden biridir. İngilizce H Beam olarak da bilinmektedir. H profiller Heb, Hea, Hem gibi farklı çeşitlere de sahiptir.

Hea profillerin adlandırılması kulak genişliğinden gelmiştir. Hea profillerde adından anlaşılacağı üzere H şeklindeki yapı profilleridir.

Piyasada sıkça karşılaşılan Hea demirlerinde yatay elemanlara flanş dikey elemanlara ise gövde denilmektedir. Genel olarak yapısal çelikten üretilirler.

Bu demir türünün kullanılmasının en önemli özelliği gövde kısımlarının makas kuvvetine son derece dirençli olmasındandır. Hea profilinin yatay kısımları yani flanşlar ise kiriş tarafında yaşanabilecek bükülme momenti gibi durumlara karşı son derece dirençlidir.

Geniş flanşlı kiriş denilen ve çubuk şeklinde olan yapı profillerinden bir tanesidir.

Hea demirleri hemen hemen her özel veya genel yapının, köprünün veya makinenin yapımında kullanılırlar. Özellikle döşeme, makas, sütun ve köprülerde sıkça görülmektedir.

Pek çok avantaja hea profil ürünleri Demirada Metal, ihtiyaç duyduğunuz ürünleri sizlere uygun fiyat ve kalite güvencesiyle sunmaktadır.

Kaliteli Hea Profiller DEMİRADA Metal’de

Hea demirlerinin boyut ve ölçüleri demirlerin kullanılacağı alana ve yapılacak işleme göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hea profiller genellikle ağır makinelerde ve ağır işlerin gerçekleştirildiği inşaat alanlarında kullanılmaktadır. Bu ağır yapılar hea demirleri ile en iyi şekilde desteklenmektedir.

Siz de uygun fiyata maksimum kalite arıyorsanız adresiniz DEMİRADA Metal olmalıdır. DEMİRADA Metal;

Geniş ürün yelpazesi ile ihtiyacınız olan ürünleri sizlere sunmaktadır

Ürünlerin teslimi, zamanlama konusunda hassas davranmakta olup belirlenen takvimde ürünlerin teslimini sağlamaktadır

Her projede kolay şekilde kullanılabilen demir üretimi yapmaktadır.

Hea Demirlerinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Hea demirlerin en büyük özelliklerinden birisi eğilme bükülme gibi durumlara direnç göstermesidir. Bu nedenle kullanıldığı yapılarda ağır yüklere karşı son derece dayanma gücü sağlamaktadır.

Bu yapı demirlerinin boyutu, flanş genişliği, gövde kalınlığı ve yüksekliği göz önüne alınarak ölçülmektedir. DEMİRADA Metal, ihtiyaç duyduğunuz ölçülerde ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde HEA demirleri sağlamaktadır.

Ülkemiz deprem bölgesinde olduğundan hea demirler dayanıklılık ve mukavemeti özellikleriyle mimari projelerde sıklıkla yer almaktadır. Son zamanlarda artan çelik yollar, çelik yapılar, çelik alışveriş merkezleri, çelik binalar ve çelik köprüler hea profillerin kullanılmasını arttırmıştır.

Betonarme yapılarda da kullanılan profiller yapıların dayanıklılığını arttırmak için kullanılmaktadır.

Otomotiv sektöründe ise motor üretiminde kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise çarpışmalarda dayanıklılığı sayesinde motorun hasarını azaltması ve paslanmamasıdır.

Siz de ihtiyacınız olan hea profiller için alanında uzman ekibiyle ve kaliteli ürünleriyle DEMİRADA Metali tercih edebilirsiniz.

Hea Demiri