Genişletilmiş Saclar

Genişletilmiş sac malzemesi, tek parçalı ve hafif bir yapıya sahip olmaktadır. Yüksek dayanıklı malzemeler ile imal edilen, pek çok alanda kullanılabilen bir ürün olmaktadır. Genleştirilmiş ya da gerdirilmiş olarak adlandırılan ve bilinen adı ile genişletilmiş sac ürünü, özenle üretilen çeşitli göz aralıklarına sahip olmaktadır.

Genişletilmiş Sac Nedir?

Genişletme yöntemi ile işlenmiş metal ürününün delikli bir yapı haline getirilmiş bir çeşit metal levhası genişletilmiş sac olarak bilinmektedir. Bu genişletme yöntemi kesinlikle herhangi bir montaj ya da kaynak işlemi olmamaktadır. En önemli özelliği kaynak yapma ya da montajlama işlemi ile birleştirilmemiş ve tek bir parçadan oluşması olan genişletilmiş saclar oldukça ilgi gören bir malzeme olmaktadır.

Genişletilmiş Sac Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Merdiven Basamakları
  • Yürüme Platformları
  • Otomotiv sanayisinde
  • Yük araçlarında, güvenlik araçlarında
  • Makinelerin muhafaza edilmesinde ve sanayi kasalarında, Spor tesislerinde
  • Filtrelerde ve Havalandırmalarda
  • Bahçe çitlerinde, Çöp kovalarında ve daha birçok alanda kullanılan bir malzeme olmaktadır.

Genişletilmiş Sac Ürünleri Nasıl Üretilir?

Plaka ya da levha olan ürünlerin genişletilmiş metalleri kesilerek bir ağa gerilerek üretilmektedir. Kare şeklinde desenler oluşturularak metalin gerilmesi sağlanmakla birlikte sıcak ve soğuk haddelenmiş çelik ve ya alüminyumdan ve benzeri malzemeleri genişletilerek üretme imkanı bulunmaktadır. Ağ örgüsü şekline göre tüm sıralar aynı şekilde olacak şekilde tamamlanmaktadır.

Genişletilmiş Sac Ürünün Faydaları Nelerdir?

Sıcak sac malzemesinin genişletilmesi işlemi dolayından adını alan bu genişletilmiş saç ürünlerinin kullanım amaçları ile faydaları oldukça fazla olmaktadır. Desenli bir sac ürününün ağırlığını nedeni ile kullanım açısından uygun olmadığı zaman genişletilmiş sac ürünü devreye girmektedir. Hafif yapısı ve kullanımının pratik olması ile dikkat çeken sac ürünü, özellikle de gemi sektörü sanayisinde ve tavan kaplaması işleminde ve pek çok bölme yapılacak alanlarda dolap kapakları ve boru ile kablo tesislerinde askeri alandaki kaplarda ve benzeri akla gelebilecek birçok alan için kullanılan bir ürün olmaktadır.

Genişletilmiş Sac Ürünleri Fiyatları

Genişletilmiş sac ürünlerinin fiyatları ürünün kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Profesyonel bir işçilik isteyen bir ürün olarak hazırlanan bu sacların boyutları da fiyatı etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Ağır olarak bilinmesinin tam aksine hafif ürünler olmaktadır. Haliyle kullanım avantajı da sağlamaktadır. Yeteri kadar hafif ve güvenli olan genişletilmiş sac malzemeleri kaynak işlemi olmadığı için kırılma ya da kopma gibi sorunlara yol açmamaktadır. Darbelere dayanıklı olmakla birlikte bakım maliyeti oldukça düşük olan bu sacların tasarruflu olması özelliği ile öne çıkmaktadır.

Genişletilmiş Sac