Galvanizli Saclar

DEMİRADA demir çelik ürünleri alanında toptan satış ticareti yapan bir firma olmakla birlikte çelik sektöründe başarılı hizmetler sunmaktadır. Firmanın bünyesinde hizmet veren tüm çalışanları çelik sektöründe kalifiyeli çalışanlar olmakla birlikte işini seven gerekli bilgi ve deneyime sahip olan kişiler olmaktadır. Dayanıklı ve şekillendirme işlemi oldukça kolay olan sac ürünleri her sektörde oldukça sık tercih edilmektedir. Birçok çeşidi ve işlemi mevcut olan sac ürünleri arasında galvanizli saclar yer almaktadır.

Galvanizli Sac Nedir?

Galvaniz sac malzemeleri metalin korozyona dönüşmesinin önüne geçilmesi amacıyla çinko ile kaplanmış hali olmaktadır. Galvaniz sac, tüm ıslak ve nemli zeminlere monte edebilen bir ürün olmakla birlikte galvaniz sac, kendisinden başka bir alternatifi bulunmayan sac türü olması ile öne çıkmaktadır. Bunun nedeni ise yapısındaki galvaniz, tüm olumsuz durumlarda baş edebilen özellikte olup ve bu olumsuzluklarda sacın yüzeyinde oluşturulan baskı olaylarını ortadan kaldıran bir sac sistemi olmaktadır.

Galvaniz Sac Hammaddesi Nedir?

Galvaniz malzemesi, 450 ya da 455 derece arasında erimiş olan çinkonun içine batırılan çeliğin kaplanmasına denilmektedir. Çinko, demir ile kuvvetli bağlar yapar ve üçlü bir tabaka meydana getirmektedir. Galvaniz prosesi arasında; yağ alma ve durulama, asitle dağlama, durulama, kurutma ve daldırma işlemleri yer almaktadır.

Galvaniz Sac Özellikleri Nelerdir?

  • Galvanizli Sac uzun ömürlüdür.
  • Galvanizli Sac katlandığı zaman çinko kaplaması dökülmez.
  • Derin çekme ve sıvamaya karşı elverişli bir malzeme olmaktadır.
  • Kolay bir lehim olan malzeme olmakla birlikte kolay boyanabilir özellikte olmaktadır.
  • Ateşe karşı dayanıklı yapıya sahip olmaktadır.
  • Ekonomik bir malzeme olmakta ve pratik bir malzeme olması ile öne çıkmaktadır.
  • Her türlü dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı bir malzeme olmaktadır.

Galvanizli Sac Nerelerde Kullanılır?

Galvanizli sac malzemeleri uygun işlemler ile yapı sektöründe çatı kaplama ve binaların iç ya da dış yan yüzeylerinde panel olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında ise uzun ömürlü olması sebebi ile beyaz eşya üretiminde sık sık tercih edilmektedir. Ayrıca galvanizli sac türü, otomotiv sektöründe de iç ya da dış yüzey parça üretiminde de kullanılabilmeye uygun olan bir malzeme olmaktadır.

Galvanizli sac malzemeleri pas direncinin yüksek olmasının gerekli olduğu durumlarda sıklıkla kullanılan bir malzeme olmaktadır. Çevre dostu bir malzeme olan galvanizli sac malzemeleri hafif ya da yüksek dayanıklı olması özelliği en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Galvanizli sac malzemelerinin diğer çeşitlerden ayıran en önemli yanı çelik yapısı olmaktadır.

Galvanizli Sac
Scroll to Top