Galvanizli Profiller

Galvaniz işlemi çinko ile metalin kaplanması işlemine verilen isim olmaktadır. Çinko ve metal oldukça dayanıklı ürünler olması nedeni ile ikisi bir araya getirilerek daha fazla dayanıklılık sağlanmaktadır. Galvaniz birçok ürünün üretiminde kullanılan bir malzeme olmakla birlikte tüm endüstriyel ve sanayi alanlarında sık sık kullanılmaktadır. Galvanizli sac modellerinin yanında galvaniz kaplamalı sanayi borusu çeşidi de mevcut olmaktadır. Ayrıca galvanizli profiller oldukça sık rastlanan türleri arasında yer almaktadır.

Galvaniz Kaplama Nedir?

Galvaniz kaplama metalin çinko ile kaplaması işlemi olmaktadır. Galvaniz kaplama işlemi iki şekilde elde edilmektedir. Bunlardan birisi sıcak daldırma galvaniz kaplama olduğu gibi diğeri ise elektro galvaniz kaplama olmaktadır. Bu kaplama işlemi sayesinde kullanılacak metalin ömrü uzamaktadır. Hava temasının kesilmesi ile metalin paslanma sorununun önüne geçilmektedir.

Galvaniz Profil Nasıl Elde Edilir?

Galvaniz profil ürünleri galvaniz sac ile elde edilmektedir. Sıcak daldırma yöntemi ile galvaniz saclar galvaniz profil şekline dönüşüm sağlamaktadır. Birçok proje ve alanda kullanım kolaylığı sağlayan galvaniz profiller birçok sektörde tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.

Çeşitli ebat ve boylarda hazırlanan galvanizli profil en çok inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Galvaniz profillerin ağırlıkları kullanılan projeye göre değişkenlik göstermektedir. Oldukça dayanıklı ve dirençli olan bu ürünler uzun süre kullanıma uygun olacak özelliklere sahip olmaktadır. Neme karşı oldukça dayanıklı olması nedeni ile oldukça ilgi gören galvanizli profiller kendi sektöründe öncü ürünler arasında olmaktadır.

Galvanizli Profil Kullanım Alanları

Galvanizli Profil birden fazla inşaat projesinde, dış cephe kaplama uygulamalarında, makine üretiminde, dekorasyon amaçlı kullanımda, çelik çatı ve doğrama sistemlerinde kullanıma uygun olmaktadır. Galvanizli profil elde etmek için standart olan profillere galvanizleme işlemi yapılmaktadır. Bunun sebebi paslanma sorununa çözüm olmaktadır. Sıcak ve soğuk olarak kendini ayıran bu ürünler özellikle makine üretiminde tercih edilmektedir.

DEMİRADA Metal’de Galvanizli Profiller

Galvanizli profiller başta olmak üzere diğer tüm profil çeşitleri arasında satış ve üretim yapan firma, müşterilerine en hızlı zamanda tedarik fırsatı sunmaktadır. Galvanizli profiller kalitesi ve dayanıklılık özelliği ile öne çıkan ürünler olmaktadır. DEMİRADA Metal firması tarafından satışı yapılan tüm galvanizli profil ürünleri uzun ömürlü olmaktadır. Ayrıca firma, çeşitli ebat ve boylarda istenmesi üzerine özel üretim yapmaktadır. Bununla birlikte ihtiyaca uygun olan ürünlerin tedariğinin sağlanması ile birlikte çözüm odaklı hizmet anlayışı ile müşterilerine yardımcı olmaktadır. Profesyonel ekibe sahip olan DEMİRADA Metal firması, sektöründe başarılı bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Galvanizli Profil
Scroll to Top