DKP Saclar

Sac ürünler, birçok çeşidi ile ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Sıcak haddelenmiş yassı çeliklerin ısıtma işlemi yapılmadan üretilmesi işlemine DKP sac denilmektedir. Levha haline getirilen demir malzeme silindirler arasından geçirilmesi ile yeni şeklini almaktadır. Sıcak olarak yapılan ilk haddeleme işleminden sonra, düzgün bir yüzey

 etmesi için, soğuk uygulama işlemi gerçekleştirilmektedir.

DKP Sac Malzemelerinin Özellikleri Nelerdir?

Şekillenmeye uygun olan DKP saclar her türlü fiziki ya da kimyasal darbe ve ürünlere karşı oldukça dayanıklı ve dirençli olmaktadır. Dkp sacların derin çekme özelliği bulunmakla birlikte tokluk ve süneklik isteyen uygulamalara müsait olma özelliği ile tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir.

Dkp rulo sac ve Dkp sac plakalar kolay şekillendirilme ve aynak tutma özelliği ile dkp sac ürünlerini beyaz eşya sektörünün vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Dkp sacın emaye kaplamaya uygun olması nedeni ile daha çok mutfak eşyalarında kullanılmaktadır. Ayrıca gemi yapımı aşamasında, asansör inşasında kimya ve gıda sektöründe bu ürünlere sürekli olarak rastlamak mümkün olmaktadır.

DKP Sac Kullanım Alanları Nelerdir?

Soğuk şekillendirme işlemlerine uygun olan dkp saclar otomotivde ve dayanıklı ev aletlerinde ya da havalandırma sistemlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Dayanıklı yapıya sahip olması özelliği ile kolay şekillenebilmesi ve kaynama özellikleri ile öne çıkan dkp sac ürünleri beklentileri en iyi şekilde karşılamaktadır.

Düşük karbonlu ve mikro alaşımlandırma yöntemi ile üretilen dkp saclar yüksek mukavemeti yanı ile öne çıkmaktadır.

HRP Sac Nedir?

HRP Sac ürünleri sıcak olarak haddelenmiş sacların yüzey kısımları ile özel bir asit bileşim hazırlanması ve hazırlanarak üretilmesi olmaktadır. HRP sacların en önemli özellikleri arasında yüksek baskı ya da darbelere karşı çok dayanıklı olması özelliğidir. Bükmeye ve soğuk derecelere karşı da çok dayanıklı olan üretimler olmaktadır. Temizleme durumunda yüzeyi temizlenen saclar isteğe göre yağlanabilmeleri mümkün olmaktadır. Malzemeler müşteri isteğine göre rulo veya by kesilmiş olarak hazırlanmaktadır. Temizleme işleminin ana işlevi, soğuk haddelere hammadde üretmek olmaktadır.

HRP Sac ile DRP Sac Farkı Nedir?

Endüstriyel sektörde en çok ihtiyaç duyulan malzemelerin başında saclar gelmektedir. Yüzlerce farklı üretimde kullanılan bu ürünler ile kalitesi gerçekleştirilen ürünlerin kalitesinde de belirleyici bir unsur olmaktadır. HRP Sac ürünlerinin ebatı DRP sac ürünlerinden farklı olmaktadır. HRP sac malzemeleri özellikle inşaat sektöründe iç yapılarda sıklıkla kullanılan ürünler olmaktadır. DKP sac malzemesi yine haddelenmiş metalden üretilmekte ve ısıl işlem görmesi ile elde edilmektedir.

Dkp Sac