Demir Borular

Endüstriyel alanda sağlam ve dayanıklı ürünler vazgeçilmez parçalar arasında yer almaktadır. Bu parçalardan birisi de demir boru olmaktadır. Oldukça fazla işlevselliği mevcut olan demir boru birçok üretim sırasında kullanılmaya uygun olmaktadır. Ayrıca dekoratif yönden hoş bir görünüm sağlayan demir borular Birçok sektörde tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Birçok avantajları bulunan demir borunun imalatını ve satışını yapan DEMİRADA Metal firması, müşterilerinin işini kolaylaştıran ve ihtiyaçlarını giderecek şekilde hizmetleri ile demir çelik sektöründe hizmet veren bir firma olmaktadır.

Demir Boru Nedir? Nasıl Üretilir?

Gündelik hayatta göze çarpmasa bile hemen hemen her alanda demir borular mevcut olmaktadır. Boruların hammadde görevini üstlenen çelik borular rulo şeklinde getirilerek son teknoloji olan aletler ile istenilen ebat ve boylarda hazırlanmaktadır. Korozyona karşı yüksek dirençte olan demir boru kolay temizlenir ürünler olmaktadır. Farklı kalıplara döküm işlemi ile yuvarlak şekli sağlanmaktadır. Yapılan kesme işlemi sonrasında soğutma işlemine bırakılmaktadır.

Demir Boru Özellikleri

Paslanmaz malzemeler ile üretilen demir borular oldukça sağlam ve dayanıklı olmaktadır. Demir borular kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi paslanmaz demir boru, diğeri ise çelik dikişli demir boru olmaktadır. İhtiyaca göre özel üretim imkanına sahip olan demir borular işlevselliği konusunda müşterilerin en fazla ilgi gösterdiği ürünler olmaktadır.

Özellikle sanayi sektöründe kullanılan boruların basınç değerleri yüksek olmaktadır. Bu nedenle profesyonel ekip tarafından üretilmesi gerekilen demir borular son derece önem teşkil etmektedir. Yüksek basınca dayanıklı olması gereken borular çelik dikişli demir boru ile hazırlanmaktadır. Parlak bir görünüme sahip olan demir borular en çok inşaat sektöründe tercih edilen bir ürün olmaktadır.

Demir Boru Fiyatları

Demir boru fiyatlandırması boy ve çaplarına göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatlandırma konusunda en etkili iş unsur teknik özellikleri olmaktadır. Farklı seçenek imkanına sahip olan demir borular her bütçeye uygun olacak çeşitte olmaktadır.

Demir Boru Nerelerde Kullanılır?

Demir borunun kullanım alan oldukça geniş olmaktadır. Hastane, AVM, bina, okul ve endüstriyel alanlarda kullanıma uygun olmaktadır. Ayrıca doğalgaz borularında da tercih edilmektedir. Islak zeminde kaymayan neme karşı dayanıklı olan demir borular sadece inşaat sektöründe değil ziraat endüstrisinde de kullanıma uygun olmaktadır. Soğuk ya da sıcak alanda oldukça uzun ömürlü olan demir borular sayesinde daha güvenilir ve daha tasarruflu alanlarda yaşamak mümkün hale gelmektedir. Sıvı ve gaz aktarımını oldukça kolay hale getiren demir borular geniş yelpazede kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Demir Boru