Boyalı Profiller

İnşaat sektörü, gerek kullanılan malzeme, gerek işçilik gerekse maliyetler ve elde edilen gelirler açısından ülkemiz için önemli bir sektördür. İnşaat alanında kullanılan profiller, saçlar, borular, haddehane ürünleri, mühendislik çelikleri ve inşaat demirleri sektör için olmazsa olmazlardır.

İnşaat Sektöründe Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

İnşaat sektörü oldukça ağır malzemelerle çalışılan bir sektördür. Binaların inşasında kullanılan profiller, saçlar, borular, haddehane ürünleri, mühendislik çelikleri ve inşaat demirleri gibi ürünler in ağırlıkları oldukça yüksektir. Bu malzemeleri alarak inşaatlarda kullanabilmek için epeyi yüklü bir parayı da gözden çıkarmak gerekiyor.

Profil Nedir?

Profil denince insanın ilk olarak aklına büyük demir parçaları gelmektedir. Bu demir parçalarının kullanıldığı alanlarda hiç az değildir. Dekoratif çalışmalarda, uzaktan kumandalı kapı profillerinde, dış cephe kaplamalarında, balkon, pencere ve merdiven bahçe korkuluklarında, konstrüksiyon profillerde, inşaat ve mimarı uygulamalarında, çelik konstrüksiyon uygulamalarında, raf ve depolama sistemleri gibi yerlerde kullanımı oldukça yaygındır.

Boyalı Profil Nedir?

Boyalı Profil, profillerin bir çeşidi olarak ifade edilebilir. Bu tür boyalı profiller, su bazlı antipas astar boya kullanılarak boyanır.

Su bazlı antipas astar boyanın özellikleri şöyledir:

1-Su bazlı olmasından dolayı ekonomiktir.

2-Çevre dostu bir boyadır.

3-Yangın tehlikesi daha azdır.

4-İnsan sağlığını olumsuz etkilemez.

5-Boyanın ekipmanlarının temizliği kolaydır.

6-Kokusu yoktur.

7-Kullanım alanı geniştir.

8-Zamanla çatlama veya sararma yapmaz.

9-Yapışma kabiliyeti yüksek olduğundan, mekanik etkilere dayanıklıdır.

10-Parlaklığı kalıcı ve kuruma hızlıdır.

11-Uygulaması kolaydır.

12- Örtme özelliği vardır.

Neden Antipas Boyalı Profiller Kullanılmalıdır?

Profil çeşitlerinden olan boyalı profil, içerdiği özellikleri nedeniyle en fazla tercih edilen profillerdendir. Boyalı profilllerin özellikleri şöyledir.

1-Kullanılan boyadan dolayı raf ömrü uzar.

2-2.kat uygulamalar için mükemmel bir zemin oluşturur.

3-İmalat sürelerini kısalttığından, kolay kullanım sağlar.

4-Kolay ve güvenle kaynak yapılabilir.

5-Ekonomiktir.

Boyalı Profil Fiyatları Nasıldır?

Sadece Boyalı profil fiyatları değil, tüm profil alım ve satım dövize bağlı olarak gerçekleşir. Dövize bağlı olarak gerçekleşen bu durum, dövizin artışıyla artarken, düşüşüyle de düşer. Alım ve satımda profilin markası önemli olsa da, ağırlık ve boyutu da farklılık gösterir.

Profil Denince DEMİRADA Çelik–İnşaat Akıllara Geliyor

İnşaat sektörü alanında kullanılan profiller, saçlar, borular, haddehane ürünleri, mühendislik çelikleri ve inşaat demiri alanında kendini kanıtlamış olan DEMİRADA Çelik–İnşaat, yılların verdiği tecrübe ile beraber, kalitesini arttırmış, yapımı tamamlanarak satışa sunulan malzemelerdeki işçilik ile adından söz ettirmiştir. Gerek malzemelerin yapım, alım ve satış sonrası sunulan hizmet anlamında da üstün hizmetleri bulunmaktadır. Yılların verdiği birikim ve tecrübe ile demiradacelik.com internet sitesinde ürünlerin tanıtımlarını yaparak, müşterilerine hem fiyat, hem kalite, hem de tecrübe anlamında yardımcı olmaktadır.

Boyalı Profil